Sakarya OSGB

İş yerindeki fiziki safha şartları, çalışma ortamı gibi sebeplerden ötürü işçilerin karşılaşabilecekleri sağlık sorunları ve mesleki sorunların en aza indirilmesi

sakarya OSGB İş yerindeki fiziki safha şartları, çalışma ortamı gibi sebeplerden ötürü işçilerin karşılaşabilecekleri sağlık sorunları ve mesleki sorunların en aza indirilmesi yada ortadan kaldırılması için analizler ve çalışmalar yapılmasına İş Sağlığı ve Güvenliği denir.

İş sağlığı ve iş güvenliğinin tam olarak sağlanabilmesi için Sakarya OSGB iş ortamında oluşabilecek tehlikelerin, sağlığa zararlı olabilecek şartların risk ve çekince analizleri yapılarak ortadan kaldırılmaları gerekmektedir.

İş güvenliğinin sağlanması için alınan tedbirlerle hem işçi, hem işletme, bununla birlikte iş yeri korunmuş olur.

İş sağlığı ve Güvenliğinin temelini; işçileri iş kazalarından ve meslek hastalıklardan korumak için gerekli önlemleri almak, işçileri bu konuda bilgilendirmek gelmektedir. İş sağlığı ve güvenliği 4857 sayılı iş kanunu ile de yasal temele dayandırılmıştır. Bu yasada iş sağlığı ve güvenliği hususunda işverenin ve işçilerin yükümlülükleri, ne benzer biçimde durumlarda işyerine gerekli cezai yapmış ol durumların uygulanacağı, iş sağlığı ve güvenliğinin işyerinde örgütlü olarak yönetilmesi şeklinde maddeler yer almıştır.

İş Güvenliği Nedir?

Bir işyerinde mevcut konum ve çalışma koşullarında yürütülen faaliyet esnasında tahmin edilen yahut aniden ortaya çıkabilecek riskler söz mevzusudur. Söz konusu risklerin sonucunda telafisi olmayan zararlar oluşabilir. Bu zararları ortadan kaldırmak ya da en aza indirmek için sihirli bir değneğe değil sistemli bir iş güvenliği çalışmalarına ihtiyaç vardır.

İş güvenliği nedir?

şu demek oluyor ki iş güvenliği, işyerinde, çalışanlara sağlıklı ortam sağlamak, çalışma ortamının negatif etkilerinden çalışanları korumak, Sakarya OSGB iş ve işçi arasında mümkün olan en iyi uyumu temin etmek, oluşabilecek riskleri tamamen ortadan kaldırmak veya zararları en aza indirgemek, oluşabilecek maddi ve içsel zararları ortadan kaldırmak, çalışma ve üretim verimini artırmaktır.

 

BİZİ TERCİH EDENLER

Adres : İncilli Mahallesi 627 Sk. A Blok B Giriş  No:3/AB-2 Karasu / Sakarya
Telefon : 0(264)7185121
Cep : 0(505)4005121

BÜLTEN

Gelişmelerden ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak isterseniz e-bültenimize kaydolabilirsiniz.